وقت فوری سفارت کانادا، ویزای کانادا

5 مهر 1401 1401-08-03 20:29

کانادا

وقت سفارت و ویزا

با یک متخصص صحبت کنید

معرفی ویزای کانادا

ایرانی‌ها برای ورود به کانادا با هر هدفی نیاز به ویزا دارند. چه برای گردشگری، چه برای دیدن اقوام و دوستان و چه شرکت در همایش‌های علمی. موضوع تحصیل و کار نیز قطعا نیازمند دریافت ویزای کانادا است. با وجود اینکه مناسبات سیاسی میان ایران و کانادا چندان مطلوب نیست اما کانادا همواره یکی از مقاصد مهم سفرهای کوتاه مدت و بلند مدت برای ایرانیان بوده است.
یکی از ویژگی‌های مهم کشور کانادا، سهولت دریافت اقامت بلندمدت این کشور است به طوری که پس از ورود به خاک کانادا، راه‌های زیادی برای دریافت اقامت بلند مدت این کشور پیش روی شما قرار خواهد گرفت. همچنین در صورتی که فرزندی در سرزمین کانادا به دنیا بیاید حتی اگر پدر و مادرش اقامت دائم این کشور را نداشته باشند به این کودک، به صرف تولد در خاک کانادا، تابعیت کانادایی اعطا می‌شود و بدون هیچ مشکلی می‌تواند پاسپورت کانادایی دریافت کند. هیچ کدام از کشورهای پیشرفته، چنین شرایطی برای متولدین خاک خود قائل نمی‌شوند.

 
انواع ویزای کانادا

ویزای کانادا انواع مختلفی دارد که شامل ویزای دیدار بدون دعوتنامه (گردشگری) با دعوتنامه (خانوادگی یا تجاری)، ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای فرصت مطالعاتی و … می‌شود. اما به طور کلی می‌توان انواع ویزای کانادا را به دو دسته زیر تقسیم کرد:
> ویزای اقامت دائم
> ویزای اقامت موقت

افرادی که ویزای اقامت دائم یا به اصطلاح PR (Permanent Residence) کانادا را داشته باشند می‌توانند هر زمانی که بخواهند در کانادا زندگی کنند، تحصیل کنند و یا به کار مشغول شوند. ویزای اقامت دائم را می‌توان حتی پیش از ورود به خاک کانادا از طریق برنامه‌هایی همچون ویزای استارتاپ، ویزای سرمایه‌گذاری یا برنامه اکسپرس انتری دریافت کرد. همچنین می‌توان این ویزا را بعدا در خاک کانادا دریافت کرد.
در ادامه به بررسی انواع ویزای موقت کانادا می‌پردازیم.

انواع ویزای اقامت موقت کانادا
ویزای بازدید (ویزای مولتی ۵ ساله کانادا)

ویزای بازدید یا همان Visitor Visa با هدف بازدیدهای کوتاه مدت (کمتر از ۶ ماه) صادر می‌شود که البته معمولا به صورت مالتیپل یا چند بار ورود صادر می‌شود یعنی تاریخ انقضای ویزا تا زمان اعتبار پاسپورت شما خواهد بود و از آنجا که پاسپورت‌های ایران ۵ سال اعتبار دارند این نوع ویزا در ایران به ویزای مولتی ۵ ساله کانادا معروف شده است. هدف از بازدید ممکن است گردشگری، دیدار اقوام و آشنایان، بازدید از نمایشگاه یا شرکت در کنفرانس یا بازدیدهای تجاری باشد.

با توجه به اینکه این ویزا مخصوص بازدیدهای کوتاه مدت است، با این نوع ویزا نمی‌توان تحصیل کرد یا مشغول به کار شد. همچنین افرادی که این ویزا را اخذ کرده‌اند نمی‌توانند بیش از ۶ ماه در کانادا اقامت داشته باشند و حداکثر پس از ۶ ماه اقامت متوالی حتما باید از کانادا خارج شوند. اما می‌توانند بلافاصله با پرواز بعدی مجددا به این کشور برگردند.

البته سوپر ویزای بازدید کانادا هم وجود دارد که مخصوص افرادی است که فرزند یا نوه آنها اقامت دائم کانادا را دارد. از طریق سوپر ویزای بازدید کانادا می‌توان در هر بار ورود حداکثر تا دو سال در کانادا اقامت داشت.

ویزای تحصیلی کانادا

افراد بسیار زیادی در خارج از کانادا متقاضی تحصیل در کانادا هستند؛ چه تحصیل در دوره‌های ابتدایی و متوسطه و چه تحصیل در دوره‌های بعد از متوسطه که شامل دانشگاه‌ها و کالج‌ها می‌شود. فرصت مطالعاتی و دوره‌های پسادکتری نیز از دیگر انواع ویزای تحصیلی کانادا هستند.
افرادی که ویزای تحصیلی کانادا برای دانشگاه یا کالج گرفته‌اند، می‌توانند به صورت پاره وقت نیز مشغول به کار شوند.

ویزای همراه تحصیلی

این نوع ویزا مخصوص والدین، فرزندان و یا همسر افرادی است که دارای ویزای تحصیلی هستند یا برای ویزای تحصیلی اقدام کرده‌اند. بنابراین افراد همراه می‌توانند به طور همزمان با فردی که قرار است تحصیل کند، درخواست ویزا بدهند.
این نوع ویزا به دو دسته ویزای اقامت موقت (Temporary Resident Visa) و ویزای اجازه کار (Open Work Permit) تقسیم می‌شود. در ویزای با اجازه کار، همسر دانشجو می‌تواند به صورت تمام وقت در کانادا مشغول به کار شود.

 
مراحل درخواست ویزای کانادا

برای درخواست ویزای کانادا به دو روش می‌توان اقدام کرد:

> ثبت نام آنلاین ویزای کانادا
> درخواست ویزا به صورت حضوری

درخواست آنلاین ویزای کانادا

در روش اول کلیه مراحل درخواست ویزا به صورت آنلاین انجام می‌شود و مدارک نیز به صورت اسکن شده باید در سیستم بارگذاری شود و نیازی به تحویل فیزیکی مدارک نیست. البته برای انگشت نگاری باید به یکی از مراکز درخواست ویزای کانادا در کشورهای همسایه رفت. داده‌های انگشت‌نگاری یا همان بیومتریک تا ۱۰ سال اعتبار دارند و بنابراین اگر یک بار اطلاعات شما در سیستم اطلاعات کانادا ذخیره شده باشد تا ۱۰ سال نیازی به انگشت نگاری نیست حتی اگر درخواست ویزای شما رد شده باشد.

نخستین گام برای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا ثبت یک حساب کاربری در سایت اداره مهاجرت کانادا است. پس از ایجاد حساب کاربری، باید فرم‌ها و تصویر کلیه مدارک را آپلود کرد و سپس هزینه ویزا و انگشت‌نگاری را پرداخت کرد. متقاضیان بعد از واریز هزینه‌ها یک برگه درخواست شامل شماره پیگیری یا Tracking No و یک نامه برای انگشت‌نگاری دریافت می‌کنند.
اکنون باید وقت انگشت نگاری یا وقت بیومتریک از یکی از مراکز درخواست ویزای کانادا گرفت و برای انگشت نگاری حضور پیدا کرد. پس از چند روز، نامه تاییدیه بیومتریک صادر می‌شود و درخواست ویزا در مرحله بررسی قرار می‌گیرد.
بعد از اینکه درخواست ویزا قبول شد باید به سفارت کانادا برای تحویل پاسپورت و اخذ مراجعه کرد. این کار را می‌توان از طریق فرایند پیکاپ ویزا انجام داد تا دیگر نیازی به مراجعه شخصی نباشد.

درخواست حضوری ویزای کانادا

در روش درخواست حضوری که به آن اصطلاحا (Draft  یا  Paper) می‌گویند متقاضی باید ابتدا هزینه ویزا را به صورت آنلاین پرداخت کند و سپس به یکی از مراکز درخواست ویزای کانادا مراجعه نماید و ضمن ارائه دستی مدارک ترجمه شده و تکمیل فرم‌های مربوطه، داده‌های بیومتریک را ارائه می‌دهد (انگشت نگاری). در این روش معمولا نیاز به گرفتن وقت نیست اما در برخی موارد مانند پاندمی کرونا، گرفتن وقت از مرکز درخواست ویزا الزامی می‌شود.
پس از ارائه مدارک و داده‌های بیومتریک درخواست ویزا در مرحله بررسی قرار می‌گیرد و از طریق ایمیل باید منتظر اعلام نتیجه بود. در صورتی که درخواست ویزای کانادا شما قبول شود باید برای تحویل دادن پاسپورت به سفارت و اخذ ویزا اقدام کرد که می‌توان به صورت شخصی یا از طریق پیکاپ ویزا این کار را انجام داد.
در پایان لازم است گفته شود که روش آنلاین درخواست ویزای کانادا گزینه‌ای سریع‌تر و قابل پیگیری‌تر نسبت به روش حضوری درخواست ویزای کانادا است. 

 
گرفتن وقت سفارت کانادا

همان طور که در بخش قبلی توضیح داده شد برای گرفتن ویزای کانادا می‌توان به دو صورت آنلاین و حضوری درخواست داد. در روش آنلاین، افرادی که طی ۱۰ سال گذشته داده‌های بیومتریک (انگشت نگاری) خود را در سفارت کانادا ثبت نکرده‌اند باید وقت بیومتریک از مراکز درخواست ویزای کانادا بگیرند. در روش حضوری نیز در زمان‌های شلوغی یا در موارد خاص مثل پاندمی کرونا برای تحویل مدارک و داده‌های بیومتریک نیاز به گرفتن از مراکز درخواست ویزای کانادا وجود دارد.

چگونه وقت سفارت کانادا بگیریم؟

منظور از وقت سفارت کانادا، گرفتن وقت از مراکز درخواست ویزای کانادا است. در واقع سفارت کانادا در تمام دنیا، کار تشکیل پرونده را به مراکز درخواست ویزا (VAC) واسپاری کرده است و هیچ کس برای درخواست ویزا، وارد سفارت کانادا نمی‌شود بلکه درخواست خود را در یکی از مراکز درخواست ویزا ثبت می‌کند یا اگر به صورت آنلاین ثبت نام کرده باشد، انگشت نگاری خود را در یکی از مراکز درخواست ویزا (VAC) ثبت می‌کند.
شما در هر کشوری که باشید می‌توانید از تمامی مراکز درخواست ویزای کانادا در سراسر دنیا برای گرفتن وقت اقدام کنید. از آنجا که در ایران سفارت کانادا وجود ندارد، طبیعتا مرکز درخواست ویزای کانادا نیز وجود ندارد، بنا بر این باید به نزدیک‌ترین مرکز درخواست ویزا در کشورهای همسایه مراجعه کرد. اما ایرانی‌ها معمولا استانبول را ترجیح می‌دهند زیرا می‌توانند با پرواز صبح وارد این شهر شوند و با پرواز عصر هم به ایران باز گردند.

مراحل تعیین وقت سفارت کانادا

برای گرفتن وقت سفارت کانادا ابتدا باید در شرکت VFS Global یک حساب کاربری ایجاد کرده و آن را فعال نمود و سپس مراحل زیر را طی کرد:
> انتخاب مرکز درخواست ویزا
> ورود به حساب کاربری
> انتخاب گزینه زمان‌بندی قرار ملاقات
> انتخاب شهر مورد نظر و تعداد متقاضیان
> اضافه کردن مشخصات متقاضیان
> وارد کردن رمز یک بار مصرف ارسال شده به ایمیل
> انتخاب روز و ساعت مراجعه از روی تقویم

وقت فوری سفارت کانادا با گلدویزا

با توجه به اینکه گرفتن وقت سفارت کانادا ممکن است از همان ابتدای تشکیل حساب کاربری دردسرهای خودش را داشته باشد و در ادامه نیز معمولا وقت‌های مناسب برای مسافران در دسترس نیست، کارشناسان گروه گلدویزا با تجربه چندین ساله خود در این زمینه به شما کمک خواهند کرد تا با خیال راحت و بدون هیچ دغدغه‌ای وقت مورد نیاز خود را در هر یک از مراکز درخواست ویزا داشته باشید. مراکز درخواست ویزای زیر برای ایرانی‌ها مناسب‌تر است:

> وقت سفارت کانادا استانبول
> وقت سفارت کانادا آنکارا
> وقت سفارت کانادا دوبی
> وقت سفارت کانادا ابوظبی
> وقت سفارت کانادا تفلیس
> وقت سفارت کانادا ایروان

هزینه گرفتن وقت سفارت کانادا

هزینه گرفتن وقت سفارت کانادا در تمامی مراکز درخواست ویزا از جمله مراکز ذکر شده در فهرست بالا فقط ۲۰ دلار آمریکا تعیین شده است و با این مبلغ تمامی کارهای لازم برای گرفتن وقت سفارت برای شما انجام خواهد شد.

 

کارهایی که انجام می دهیم!

در کنارتان هستیم

درخواست ویزای بازدید مولتی 5 ساله

0

دلار

وقت سفارت ایتالیا برای اهداف توریستی و دیدار از آشنایان

درخواست ویزای دانشجویی Study Permit

0

دلار

وقت سفارت ایتالیا برای ویزای تحصیلی و تایید مدارک

درخواست ویزای همراه دانشجو Open Work Permit

0

دلار

وقت سفارت ایتالیا برای پیــوست بــه خـانــواده

پکیج کامـــل توریستی

0

میلیون تومان

مشاوه تخصصی / پر کردن فرم ویزا / اخذ وقت سفارت / بیمه مسافرتی / رزرو پرواز / واچر هتل

مشاوره تخصصی ویزای ایتالیا

0

هزار تومان

مشاوره تخصصی تنظیم مدارک و تشریح شرایط لازم برای اخذ ویزای ایتالیا

پر کردن تخصصی فرم ویزای ایتالیا

0

هزار تومان

پر کردن فرم درخواست ویزای ایتالیا

از کارشناسان ما بپرسید!

با ویزای توریستی حداکثر چند ماه می‌توان در کانادا اقامت داشت؟

با هر بار ورود حداکثر ۶ ماه می‌توان اقامت داشت. اما کافی است یک بار از کانادا خارج شد و بلافاصله می‌توان به کانادا برگشت.

آیا برای گرفتن ویزای توریستی کانادا ویزای شنگن لازم است؟

لزوما خیر. اما یکی از مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا، سابقه سفر است و سابقه سفر به کشورهای شنگن، اعتبار بیشتری دارد.

مهم‌ترین مدرک برای گرفتن ویزای کانادا چیست؟

برای گرفتن ویزای موقت کانادا (گردشگری، دیدار از خانواده، تحصیلی و …)، اثبات بازگشت به کشور پس از پایان ویزا، بسیار مهم است و هر مدرکی که بتواند این موضوع را ثابت کند دارای اهمیت است.

چگونه ویزای مولتی ۵ ساله کانادا بگیریم؟

در صورتی که با درخواست ویزای شما موافقت شود، شما ویزای مولتی ۵ ساله خواهید گرفت و این عرف اداره مهاجرت کانادا است که همیشه به جای ویزای سینگل (یک بار ورود) ویزای مولتی (چند بار ورود) صادر می‌کند.

آیا برای تحصیل در دانشگاه‌های کانادا مدرک زبان نیاز است؟

برخی از دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا بدون مدرک زبان هم پذیرش می‌دهند اما درخواست ویزای تحصیلی برای مقاطع بعد از متوسطه بدون مدرک زبان معمولا رد می‌شود. پس عملا نیاز است.

آیا هنگام گرفتن وقت سفارت کانادا باید هزینه ویزا را پرداخت کرد؟

فرایند گرفتن وقت جدا از فرایند درخواست ویزا است. اما باید حتما قبل از حضور در مرکز درخواست ویزا برای انگشت‌نگاری هزینه ویزا را به صورت آنلاین از طریق کارت‌های بین‌المللی پرداخت کرد. چه در روش آنلاین و چه در روش حضوری.

در وقت تعیین شده برای انگشت‌نگاری چه مدارکی باید به همراه داشته باشیم؟

در صورتی که به صورت آنلاین ثبت نام کرده باشید، فقط پاسپورت و نامه انگشت نگاری کافی است. مدارک ثبت شده به صورت آنلاین کافی است و نیازی به ارائه مدارک کاغذی نیست.